Park Sienkiewicza

Park Sienkiewicza

niezapomniany widok

Okazałe świetlne kurtyny, fontanny ożywione światłem czy połyskujące złotym i srebrnym blaskiem lilie sprawiły, że słupski park zmienił się tej zimy nie do poznania. Wyłaniające się z mroku olśniewające damy z parasolkami i dżentelmeni we frakach rodem z XIX wieku zabiorą mieszkańców w niezwykłą podróż w czasie. Dzięki zupełnie nowej, zimowej iluminacji Park Sienkiewicza rozkwitł… światłem.

Tej zimy słupszczanie oraz turyści odwiedzający miasto będą mieli okazję spacerować po parkowych alejkach pod rozłożystymi, 20-metrowymi świetlnymi kurtynami niczym pod rozgwieżdżonym niebem. Na trawnikach pojawią się świetliste rabaty, wyznaczające trasę przechadzek, a mrok rozproszą okazałe srebrzyste lilie oraz złote półkule. Parkowa Fontanna ożyje na nowo tysiącami migających ledowych punktów świetlnych, które będą imitowały płynącą w niej wodę. Zielony skwer wzbogaci się też o 2 wysokie, niezwykle ozdobne i tryskające światłem fontanny, a kolumny zostaną podkreślone migoczącymi kulistymi krzewami. Podczas wieczornych przechadzek słupszczanom towarzystwa dotrzymają także eleganckie damy z parasolkami w lśniących kapeluszach i ażurowych, błyszczących sukniach z kokardami oraz wytworni dżentelmeni w świetlistych frakach. - Chcieliśmy, by słupski park stał się po zmroku parkiem Sienkiewicza nie tylko z nazwy. Do stylu XIX wieku, a więc czasów w których żył pisarz, odwołują się zarówno charakterystyczne stroje świetlnych postaci, jak i elementy architektury ogrodowej, będące istotną częścią zimowej metamorfozy - mówi Michał Kwasieborski z firmy Multidekor, która zaprojektowała i wykonała dekoracje.

Nastrojowe świąteczne ozdoby uzupełnią także całkiem współczesne motywy. Przed pomnikiem Sienkiewicza stanie świecące 4,5-metrowe serce opatrzone nazwą miasta. Amatorom fotografowania z pewnością spodoba się też niezwykle dekoracyjna złota foto-rama z napisem „Świąteczny Słupsk”, przy której można będzie zrobić nawet grupowe zdjęcie.

Nieopodal parku, na placu Zwycięstwa, stanie 13-metrowa choinka, którą rozświetli 11 200 lampek, a ozdobi 30 przestrzennych, złotych gwiazd oraz 550 bombek w kolorze złota i czerwieni.

Na zimową przemianę parku składa się ponad 130 000 ledowych punktów świetlnych, których niewielkie zużycie prądu wyniesie jedynie 6 kWh. Za projekt, przygotowanie i montaż gwiazdkowej szaty Słupska odpowiada firma Multidekor, lider na rynku iluminacji i dekoracji świątecznych, która ma na swoim koncie ponad tysiąc zrealizowanych projektów dla miast i prestiżowych galerii handlowych w Polsce i na świecie: w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Estonii, we Francji, Kazachstanie czy na Węgrzech. Swoje sukcesy zawdzięcza między innymi wyobraźni projektantów, bogatemu, międzynarodowemu doświadczeniu zespołu i wysokiej jakości tworzonych dekoracji.

Świąteczną iluminację Słupska będzie można podziwiać do 2 lutego.