Montaż konstrukcji stalowej kładki przy Baszcie Czarownic
Montaż konstrukcji stalowej kładki przy Baszcie CzarownicMontaż konstrukcji stalowej kładki przy Baszcie CzarownicMontaż konstrukcji stalowej kładki przy Baszcie CzarownicMontaż konstrukcji stalowej kładki przy Baszcie CzarownicMontaż konstrukcji stalowej kładki przy Baszcie CzarownicMontaż konstrukcji stalowej kładki przy Baszcie CzarownicMontaż konstrukcji stalowej kładki przy Baszcie CzarownicMontaż konstrukcji stalowej kładki przy Baszcie Czarownic

Montaż konstrukcji stalowej kładki przy Baszcie Czarownic

 „Łamiemy bariery, łączymy pokolenia - rewitalizacja Obszaru Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Miasta Słupska”
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020
Umowa o dofinansowanie nr: RPPM.08.01.02-22-0001/17-00 z dnia 04 grudnia 2017 r.

20 listopada 2020r. wykonawca przebudowy bulwarów rzeki Słupi dokonał montażu konstrukcji stalowej kładki pieszej, która połączy Bulwar Jerzego Popiełuszki z ulicą Szarych Szeregów i kompleksem muzealnym w Białym Spichlerzu. To druga z trzech nowych kładek, które powstaną w ramach przebudowy bulwarów. Konstrukcja pierwszej, najmniejszej kładki na Wyspę Młyńską została przerzucona przez Kanał Młyński we wrześniu, natomiast do końca roku planowany jest montaż konstrukcji największej kładki między Biblioteką Miejską i Młodzieżowym Domem Kultury.

Obiekt przerzucony nad rzeką Słupią będzie miał szerokość ciągu pieszego na obiekcie od 6,00 m do 9,85 m, szerokość całkowita obiektu ok. 6,25 m, natomiast długość całkowita to ok. 36,5 m. Charakterystyczną cechą mostu jest to, że nie ma jednolitej szerokości, ale rozszerza się w kierunku Baszty Czarownic, w taki sposób, że kompozytowa nawierzchnia pomostu łukiem przebiegać będzie w kierunku mniejszej kładki, prowadzącej na Wyspę Młyńską.

Konstrukcja stalowa, z uwagi na znaczne wymiary została przewieziona na miejsce montażu w kilku częściach, zespawana i zamontowana przy pomocy dźwigu na żelbetowych przyczółkach mostu.