fot. Ze zbiorów Lecha Albrechta - Ulica Anny Łajming - linia nr 3.

Nowy rozkład jazdy

od 1 marca 2011

Ze względu na oszczędności w budżecie Miasta od 1 marca 2011 wchodzi w życie nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej.

Najważniejszą zmianą jest modyfikacja głównej częstotliwości modułowej z 20 na 30 minut. Z tego powodu wprowadzamy więcej linii priorytetowych, jeżdżących w szczycie przewozowym, co 15 minut. Będą to linie nr 1, 15, 16 i 18. Również linia nr 5 będzie priorytetową - jednak, żeby nie wprowadzać dezinformacji w rozkładzie tej linii, dodatkowe kursy będą obsługiwane przez linię nr 25. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe będzie zapewnienie odjazdów, co 15 minut w porach szczytu przewozowego. Linia nr 25 jest nowością w stosunku do aktualnego rozkładu jazdy i można ją krótko opisać jako skrócony wariant linii nr 5 do ulicy Cecorskiej i Poznańskiej.
Linia nr 1 przestanie mieć charakter linii całodobowej. Wieczorem, nocą i rano linię nr 1 będzie zastępowała linia nr 21.
Dzięki takiemu ułożeniu rozkładu jazdy, w godzinach szczytów przewozowych, oferta będzie prawie taka sama jak aktualnie. Nadal udało się zachować w szczycie przewozowym odjazdy, np. co 5 minut z przystanków Ratusz i pl. Dąbrowskiego w kierunku Osiedla Niepodległości. Również pozostałe odcinki są na nowo skoordynowane i dopasowane do aktualnego popytu. Linia nr 4 wydłużona zostanie do pętli Rzymowskiego i wróci na trasę do Redzikowa i Wieszyna, a linia nr 11 do pętli Dmowskiego. Linia nr 12 zostanie zlikwidowana po wypełnieniu zapisów umowy na dowóz dzieci do szkoły w Kobylnicy (od 1 marca zajmie się tym inny przewoźnik).
Dzięki temu rozkład jazdy, w szczycie przewozowym, obsługiwany będzie przez 47 autobusów (aktualnie 54).

Zmniejszenie liczy zamówionych wozokilometrów wyniesie około 400 000 km ,do poziomu 2 850 000 km w skali 2011 roku, co da oszczędności dla budżetu Miasta wynoszące około 2,8 mln zł.

Pełen rozkład jazdy dostępny jest już na naszej stronie internetowej.

Zespół ZTM Słupsk