Monitoring CCTV

...czyli Wielki Brat patrzy

Jak podaje wikipedia.pl "Telewizja przemysłowa (CCTV, od ang. closed-circuit television) - system przekazywania obrazu (rzadziej w połączeniu z dźwiękiem) z określonych pomieszczeń w zamkniętym systemie odbiorczym (telewizja kablowa) służący do nadzoru oraz zwiększeniu bezpieczeństwa pomieszczeń lub przestrzeni, w obrębie których zostały zainstalowane kamery."

My, jako ZIM Słupsk, w jednym ze swoich priorytetowych celów postawiliśmy na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa wszystkich korzystających z komunikacji miejskiej w Słupsku. Sukcesywnie rozwijamy monitoring CCTV tak, aby docelowo objąć zasięgiem większość newralgicznych miejsc obsługi podróżnych.

System oparty jest na bazie internetowego przekazu obrazu do serwera ZIM. Cechuje go dobra jakość obrazu i jednocześnie bardzo niski koszt zakupu, instalacji i utrzymania.

Obecnie swoim zasięgiem obejmuje pętle Słupsk Rzymowskiego i Słupsk Dmowskiego oraz kilka newralgicznych punktów miasta, w tym okolice przystanku Osiedle Niepodległości, skrzyżowanie ulic Tuwima i Anny Łajming i przystanek Przemysłowa - Cecorska. Przewidujemy, że jeszcze w tym roku także kilka najważniejszych przystanków znajdzie się pod czujnym okiem kamery, aby każdy mógł czuć się bezpieczniej podczas korzystania z naszej sieci.

Równolegle, miejski przewoźniki - MZK Słupsk, w podobny sprzęt wyposaża autobusy obsługujące linie w naszym mieście. Obraz jest rejestrowany i w każdym czasie może być odtworzony z każdej z 4 kamer zainstalowanych w pojeździe. Zgodnie z naszymi zaleceniami kamery muszą się pojawić w każdym kolejnym pojeździe wprowadzanym do obsługi sieci miejskiej. Aktualnie 40% pojazdów obsługujących w dniu powszednim rozkład jazdy posiada monitoring CCTV. Do końca 2010 roku kamery pojawią się w kolejnych kilkunastu pojazdach.

Poniżej prezentujemy 4 wybrane, aktualizowane co 5 minut, zdjęcia wykonanych przez nasze kamery (aby powiększyć wystarczy kliknąć):

przystanek Pl. Dąbrowskiego przystanek Boh. Westerplatte - WKU
 skrzyżowanie A. Łajming i Tuwima Słupsk Rzymowskiego - stanowiska odjazdowe