Europejski Tydzień Mobilności

Europejski Tydzień Mobilności

16-22 września

W 2017 roku Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu odbędzie się pod hasłem „Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna”, którego głównym tematem jest „Dzielenie się mobilnością”. Korzystając ze wspólnych, tym samym ekologicznych form transportu, takich jak komunikacja miejska przyczyniamy się do obniżenia emisji dwutlenku węgla. Dzielona mobilność jest bardziej przyjazna dla środowiska, dlatego zachęcamy wszystkich do korzystania z jej zalet!

Słupsk jako jedno z wielu miast w Polsce od lat uczestniczy w tych wydarzeniach. Mobilność jest podstawą funkcjonowania miasta i lokalnej społeczności. Współdzielenie jest ideą, która przez lata była w Polsce bardzo dobrze rozpowszechniona. Dzieliliśmy się z konieczności jednak nieświadomie robilśmy to, co dziś młodzież określa słowem "trendy" (modne). Dziś największe metropolie wdrażają ideę współdzielenia jako najbardziej korzystną dla całej społeczności. Publiczna komunikacja miejska, publiczne rowery, publiczne skutery, publiczne samochody stają się normą i pakietem usług. Miasta nie są w stanie zapewnić wystarczającej liczby miejsc parkingowych, wystarczającej siatki połączeń drogowych i odpowiedzią jest m.in. współdzielenie.

Przypominamy, że tylko 22 września będzie można przez cały dzień bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Zachęcamy do wypróbowania naszych usług.

Zostawmy samochody pod domem i chociaż na ten jeden dzień zwolnijmy. 

W Polsce kampania współprowadzona jest przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwo Środowiska, których przedstawiciele pełnią funkcję Krajowych Koordynatorów kampanii.

Prezydent Robert Biedroń zaprasza